Menu

Spowiedź legionisty

Spowiedź legionisty
AUTOR PRZEDSTAWIA NAM OBRAZ CODZIENNEGO ŻYCIA W KOSZARACH I NA PLACACH ĆWICZEŃ. POZNAJEMY WYMOGI DYSCYPLINY TWARDEJ, CZĘSTO BRUTALNEJ I BEZWZGLĘDNEJ, KTÓRA ELIMINUJE JEDNOSTKI SŁABE FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE, TWORZY ŻOŁNIERZA TWARDEGO, GOTOWEGO DO WYKONANIA KAŻDEGO ZADANIA, DYSCYPLINY, KTÓRA TEŻ SPAJA I CEMENTUJE LUDZI W JEDEN SPRAWNY TWÓR – LEGIĘ CUDZOZIEMSKĄ.

Confessions d'un légionnaire
Książka dostępna także w języku francuskim - "Confessions d'un légionnaire"
Wspominając początki swojej służby w Legii zwraca uwagę na olbrzymi problem żołnierzy szeregowych, jakim jest bariera językowa. Opisuje trudności komunikacyjne świeżo wcielonych żołnierzy z przełożonymi. Nie unika też trudnych tematów.

Wprawdzie marginesowo, ale pokazuje skutki morderczych szkoleń, ciągłego stresu. Wielu jego kolegów i towarzyszy nie wytrzymuje trudów służby i sięga po alkohol, narkotyki. W efekcie przestają być żołnierzami.

Autor nie ukrywa, że jest najemnikiem, tak jak wszyscy żołnierze. Każdy z nich wstępując do służby, kierował się określonymi motywami. I choć motyw ekonomiczny jest ważny, to nie najważniejszy. Większość żołnierzy z dumą nosi mundur Legii Cudzoziemskiej, a uczestnictwo w najtrudniejszych zadaniach traktują jak misję i powołanie.Cena: 30 zł

W sprawie zamówień hurtowych prosimy o kontakt z Anetą Cartailler
tel. 783 065 179
e-mail: acartailler@medium.media.pl
*Dane dostępne na 1 lutego 2016 r.
Okładki i ceny mogą ulec zmianie.